לפרטים\הצעת מחיר
שם:
טלפון:
מייל:
כתובת:
הודעה:
שלח נקה טופס

 אלו התנאים בהם תוכלו ליישם בבניין תמ"א 38 בתל אביב והסביבה

מי שנמצא במרכז פעמים רבות בוודאי לא יכול להתעלם מתנופת הבנייה שמתחוללת שם. רובה נובע מהתחדשות עירונית, בה משנים תוואי של בניינים ישנים למראה חדש ומודרני, ולעתים מבצעים פינוי בינוי במתחמי מגורים: הריסתם ובניית חדשים. תמ"א 38 בתל אביב והסביבה במתכונתה הבסיסית היא תכנית היערכות להגנה מרעידות אדמה, ועל כן היא נועדה לחיזוק מבנים. לאחרונה נכנס התיקון השני של התכנית המאפשר גם להרוס בניינים ולבנות תחתם אחרים, אך בשונה מפינוי בינוי אין שינוי ייעוד בזכויות המגורים: זה צריך להיות אותו בניין, עם אותם מספרי דירות. היזם רשאי לבנות קומות נוספות שישמשו כזכויות דיור ונדל"ן שלו. כמותן נקבעת בהתאם לתב"ע העירונית של עיריית רמת גן.

בדקו את התאמתכם לתכנית תמ"א 38 בתל אביב והסביבה

אם הבניין שלכם קיבל היתר לפני שנת 1980 ולא הוצא לו צו הריסה, זה ככל הנראה בניין שעומד בתכנית אך חשוב לוודא זאת מול הוועדה להתחדשות עירונית. אישור מהוועדה שהבניין מתאים לתמ"א 38 מוציא למעשה לדרך אץ הפרויקט. את היזם מאד מומלץ לבחור על סמך ניסיונו, ההישגים שהוא השיג לדיירים שהיו לקוחות שלו וההתנהלות שלו מולם הלכה למעשה. ככל שיותר פרטים מרוצים ממנו ומעבודתו, מדובר באיש מקצוע שיותר כדאי לעבוד עמו.

הגיעו עם הקבלן על סיכום לגבי תכנית תמ"א 38 

מאד חשוב שיהיה ברור מה בונים, כמה בונים, אלה קומות ילכו לטובת היזם והאם יהיו שיפורים בדירות שלכם בדמות הגדלה לעוד חדר או למרפסת שמש. לפני שתאשרו את התכנית מומלץ מאד לבדוק אם היא עומדת בתנאי התב"ע. ברמת גן יש שכונות שמותר להוסיף 2-3 קומות לבניין, ישנן שכונות בהן מותר להוסיף 3-4 קומות וישנן שכונות שניתן להוסיף בהן 5 קומות! מומלץ לוודא שהתכנית שהגיתם עם היזם עומדת בתב"ע. אם לא, היזם ינהל מול העירייה משא ומתן לשינוי התוואי, ובדיוק בשביל זה חשוב לבדוק היטב את התאמתו לתפקיד היזם. שינוי יעוד הוא לא משימה שקל להשלים. יזם שמשכיל לעשות כן צריך להיות מוכשר בתחומו ובעל ידע רב בסוגיות נדל"ניות משפטיות.