לפרטים\הצעת מחיר
שם:
טלפון:
מייל:
כתובת:
הודעה:
שלח נקה טופס

ליקויי בניה 

אחד התחומים המתפתחים ביותר בתקופתנו הוא תחום הנדל"ן. רבים מאיתנו נמצאים בשלב כזה או אחר של קנייה, מכירה, השכרה או שיפוץ ומשקיעים בכך זמן ואנרגיה רבים. מכיוון שכך, חשוב שנהיה מודעים היטב לאחד הנושאים הבעייתיים בהקשר זה – ליקויי בניה.ליקויי בניה הם אותן תקלות ושינויים בלתי מתוכננים של התוכנית המקורית אשר צצים במהלך הבנייה. לליקויים אלו יש השפעות על המבנה, חלקם בלתי הפיכים וחלקם יותר פשוטים אשר ייסקרו במאמר זה.

ליקויי בניה קשים מתייחסים לתקלות אשר לא ניתן לשנות לאחר הבנייה. מדרגות טרפזיות, גובה הקירות במבנה, רוחב המסדרונות והחדרים, ועוד. במקרים כאלו, שמאי המקרקעין יקבע כי יש לשלם פיצוי לבעל הנכס, שכן הנזקים האלו גורמים לפגיעה בשיוויו של המבנה.ליקויי בניה ברי תיקון עשויים להיות עובש, חיפויי קיר שבורים, רטיבות, נזילות ממערכת האינסטלציה ועוד. למרות העובדה כי ליקויי בניה אלו ניתנים לתיקון אין זה אומר שהתיקון פשוט או שאין נזק כספי.

רבים אינם מודעים לנושא של ליקויי בניה, בעיקר בכל הקשור לשיפוץ הבית ומנסים זאת בכוחות עצמם. עובדה זו עשויה להוות נזק ממשי לערך הבית שלהם ואף לגרום לנזקים חמורים של ממש. חשוב שבתכנון שיפוץ יקדישו אותם אנשים מחשבה להתייעצות עם אנשי מקצוע מתאימים.בכדי למנוע ליקויי בניה יש להיעזר בשמאי מקרקעין ובמהנדסים מורשים ובעלי ניסיון. תרומתם היא מניעה של הוצאת כספים לחינם, שמירה של שוויו של הנכס ומניעת עוגמת נפש בשל ליקויי בניה.

בעודנו עושים צעדים בעולם הנדל"ן חשוב שנהיה מודעים לנושא של ליקויי בניה, כאחד מהבעיות העשויות להתגלות במהלך בנייה או שיפוץ. בכדי למנוע ליקויי בניה חשוב שנפנה אל אנשי המקצוע המתאימים ונחסוך לעצמנו נזק כספי ועוגמת נפש. ניתן למצוא פרויקטים נוספים כמו תמא 38 המאפשר שיפוץ של הבנין.