לפרטים\הצעת מחיר
שם:
טלפון:
מייל:
כתובת:
הודעה:
שלח נקה טופס

 בדיקת איטום 

 
מהי בדיקת איטום, מדוע כל כך חשוב לבצע בדיקת איטום והכי חשוב - מהן ההשלכות של אי ביצוע בדיקת איטום וחוסר טיפול בבעיות המתגלות בעקבות ביצוע בדיקת איטום?
מאמר זה הדן בנושא בדיקת איטום מיועד עבור כל מי שנמצא בשלבי רכישת מבנה, שיפוץ מבנה, השכרת מבניה לטווח ארוך או תחזוקה שוטפת של מבנה ישן בעל פגמים.
 
בדיקת איטום הינה בדיקה מקצועית אשר מבוצעת עלידי מהנדסי ביניין מוסמכים וכן על ידי חברות הנדסיות המעניקות שירותי בדק בית. בדיקת איטום היא הבדיקה היסודית והמקיפה של כל סוגי המבנים (בתים פרטיים, בתי דירות משותפים, בתי עסק וכו'). בדיקת איטום, כשמה כן היא, נועדה לבדוק את מצב הבניין מבחינת עבודת האיטום (לבדוק כי אין סדקים, אין רטיבות, אין לחות...). בדיקת איטום באה לאשר שאין מחדלים על פי התקנון הישראלי בתחום של איטום מבנה או לחילופין, כאשר מתגלה פגם, להצביע על המקור שלו, על היקף הבעיה והדחיפות בה ישלטפל בה (בעיית רטיבות היא בעיה ד-ח-ו-פ-ה באופן גורף).
 
יש תפיסה הרווחת בקרב הציבור לפיה רק במבנים ישנים (עניקות) יש בעיות של תחזוקה רעועה וזאת בעקבות השנים והלאי או מאחר ופעם לא ידעו לבנות והיום הכל "טפו טפו טפו" בסדר גמור. זו טעות חמורה. בדיקות איטום המבוצעות יום יום באתרי בניה בהם בונים שכונות חדשות עם בניינים חדשים "מהניילון" חושפות בעיות חמורות העלולות לגרום לבעיות רבות אשר יעלו הון לטיפול ויגרמו עוגמת נפש, אי נעימות ואף סכנת נפשות בעתיד הרחוק. זה שבניין הוא חדש ורק כעת התייבש הסיד והבניין הוא חדש, יפה,מעוצב, עם חניה תתקרקעית ושמונה מעליות... לא אומר שאין שם מחדלי איטום או שאין סיכוי למחדלי בניה. בדיקת איטום במקרה הטוב נועדה להרגיע אתכם ולאשר שהכל התבצע כראוי ואז אתם מרוויחים שקט ואילוו במקרים של ליקויי בניה, בדיקת איטום נותנת לכם את המידע לגבי אופי הבעיות ומידת הסיכון שהן מהוות כך שאתם כרוכשים תוכלו להגיע אל הקבלן בדרישות חד משמעיות על מנת שהמחדלים יתוקנו בהקדם.
 
התקשורת חגגה ובצדק על מקרים רבים שעלו על סדר היום במקרה של אסון ורסאי (אולם האירועים בו התקרה קרסה). מאחר וזו פרשה מצערת ביותר של הזנחה והתרשלות מצד גורמים רבים אשר תפקידם היה לבצע את עבודת ההרחבה בשימת לב יתרה במיוחד לאור העובדה שמדובר על אולם שמחות בו מתקיימים אירועים בסדר גודל של מאות מוזמנים. אבל הנושא כולו פתח תיבת פנדורה של שאלות עקרוניות לגבי איכות הבניה בארץ, הבקרה על המבנים, לקיחת האחריות של צוות הבניה ושל הצוות המתפעל וכו'. בדק בית ובפרט בדיקת איטום הפכו יותר ויותר רלוונטיות לאור המידע שיש כיום בנוגע לליקויי בניה ולהשלכות שלהם על הציבור הרחב.
 
לבירור מידע נוסף על בדק בית ושואב אבק מרכזי וכן בנושא בדיקת איטום וכן לבירור חברות המבצעות בדק בית, ניתן לבדוק באינטרנט תחת מילות החיפוש "בדיקת איטום" או לחילופין "בדק בית".