לפרטים\הצעת מחיר
שם:
טלפון:
מייל:
כתובת:
הודעה:
שלח נקה טופס

ביקורת מבנים כוללת לא רק בדיקה של הקונסטרוקציה עצמה אלא את כל המכלול – הקונסטרוקציה, האינסטלציה, החשמל, ריצוף, בידוד וכדומה. כל הפרטים שמופיעים במפרט של הנכס בעת בנייתו נבדקים על ידי מי שמבצע ביקורת מבנים. 

כאשר מדובר בנכס חדש, בדירה חדשה או בבית חדש שנרכש מקבלן ביקורת מבנים היא חלק מתהליך הרכישה. על פי חוק נעשה בדק בית במהלך השנה הראשונה. כאשר מדובר בנכס שלא מקבלן בדיוק מהסיבה שלא נעשה בדק בית ואין מי שאחראי לתיקון הליקויים חשוב לעשות ביקורת מבנים כדי שלא תאלצו לשאת בעלויות ליקויים שנוצרו בימי בעלי הדירה הקודמים. לכן חשוב מאד לעשות ביקורת מבנים. 
 
חשוב לדעת כי בכל הנוגע למבנים יש תקנים ברורים וביצוע ביקורת מבנים נעשה בהתאם לתכנית הבניה ובהתאם לתקנים ולתקנות הבניה בארץ. לכן, לא כל אחד יכול לעשות ביקורת מבנים. בדרך כלל מי שמבצע ביקורת מבנים הוא מהנדס בניין בעל ניסיון וידע גם בתחום ההנדסה, גם בעל ידע בחוק וגם הבנה בשמאות, שכן מי שמבצע ביקורת מבנים לא רק מציין את הליקויים שהוא מוצא אלא גם מעריך את שוויים. כך שכאשר מקבלים דו"ח לאחר ביצוע ביקורת מבנים רשומים לצד הליקויים גם הערכת שווי ליקויים אלה.
 
הדבר חשוב במיוחד כאשר אין הסכמה לגבי הליקויים ותיקונם. במקרה של דירה חדשה לעיתים מגיעים למצב בו תובעים את הקבלן או את חברת הבנייה ואז דו"ח מהנדס שביצע ביקורת מבנים הוא בעל חשיבות רבה. כאשר רוכשים דירה יד שנייה מתוך ידיעה שיש תיקונים לבצע אפשר להוריד את מחיר הדירה או מאידך, אם מוצאים שיש ליקויים רבים או שעלותם גבוהה אפשר שבעקבות ביקורת מבנים תחליטו כלל לא לרכוש את הנכס. 
 
חובה לבדוק דירה בעיקר בשביל לבדוק אם קיימת מערכת אזעקות, ספרינקלרים,מטפים, מנדפים ועוד.. כדי לשמור על ביטחון הדיירים והשוהים בבינין או בדירה.