לפרטים\הצעת מחיר
שם:
טלפון:
מייל:
כתובת:
הודעה:
שלח נקה טופס

לא הייתם רוצים לקנות בית ואז לגלות בו מספר רב של ליקויי בניה, נכון ?! בעלי בתים רבים מתחילים להיות יותר ויותר מודעים לכמות של ליקויי בניה שקיימים, ובעקבות זאת עולה המודעות לגילוי מהיר ומוקדם של ליקויי בניה, וטיפול בהם במידת האפשר. ליקויי בניה יכולים להתגלות בשלב הבניה, אך גם שנים רבות של מגורים בבית לא מבטיחות לכם שאין בו ליקויי בניה.

ליקויי בניה ניתן לגלות ולאבחן בעזרת מהנדס מומחה לבדק בית, והם מתחלקים למספר סוגים:

ליקויי בניה קלים – ליקויי בניה קלים אלו ליקויים שניתן לתקן בקלות ובעלות נמוכה יחסית, כגון: חלונות לא אטומים, חלונות ודלתות לא מכוונים, ריצוף שבור או מתפורר, צביעה לא אחידה, ונזילות למיניהן.

ליקויי בניה קשים – ליקויי בניה קשים אלו ליקויים שהטיפול בהם עלול להיות מתמשך ויקר, כגון: בעיות אקוסטיקה, בעיות אינסטלציה (בעיות צנרת), עובש, רטיבויות, פגיעה בחיפוי של הבניין, ועוד.

ליקויי בניה אשר לא ניתנים לתיקון – זה מן הסתם, הסוג הכי חמור של ליקויי בניה בהם כבר האפשרות היחידה היא פינוי בינוי. ליקויים אלו פשוט אי אפשר לתקן. במקרים אלו, בדרך כלל ייקבע פיצוי כספי לבעלי הנכס, משום שהליקויים אלו יגרמו לירידת ערך הנכס. דוגמאות לליקויים שלא ניתן לתקן – גובה של החניה, רוחב של המדרגות, חוסר התאמה של הבניה למידות של התכנית, ועוד.

אם אתם חושבים או יודעים שקיימים בנכס שלכם ליקויי בניה, הפתרון הכי טוב הוא להזמין חברה המתמחה בגילוי ליקויי בניה. חברות אלו בדרך כלל מבצעות את הפעולות הבאות: בדיקת התכניות, בדיקת הצנרת והביוב, חיפוש בעיות של רטיבות או אטימות (ליקויים קלים), חיפוש ליקויים בריצוף, חיפוש ליקויים בצביעה, בטיח ובקירות, ועוד.

אם אתם קונים בית או שוכרים דירה, חשוב מאוד לבדוק ולחפש ליקויי בניה. זה נשמע זניח, אך אם לא תדווחו על ליקויי בניה לבעל הבית שלכם או לגוף ממנו אתם רוכשים את הבית, החיובים עלולים להיות על חשבונכם.